Akasya Rezidans Kent Etabı A1 daire:117
+90 533 572 36 15
info@drburcuzabun.com

THERMAGE

THERMAGE

  Thermage, ameliyatsız tek seanslık bir yüz germe işlemidir ve cildin adeta yapısını yenileyerek sıkılaştırır, cilt kalitesi açısından operasyonun çok ötesinde bir sonuç ortaya koyar. ‘Thermage cildi yukarı kaldırır, deri yüzeyine zarar vermeden cilt altını 56 dereceye kadar çıkarıp elastin-kolajen üretimini arttırır.

  Yüzü gevşeklik ve sarkıklıktan ötürü aşağı düşmeye başlamış, çene kontürü bozulmuş, gözaltları gevşemiş, kaş göz mesafesi yaklaşmış, cilt yüzeyinde ince kırışıklıkları artmış, derisi canlılığını yitirmiş,  iyi görünmek isteyen, dış görünüşüne önem veren erkek ya da kadın herkese güvenle önerilir.

  Thermage’ın alerji riski yapmaması, asimetri riski olmaması, acı ve ağrı hissinin çok minimal olması, gündelik hayatı etkilememesi, yüz germe işlemi sırasında cilt kalitesini de arttırıp cildi ipeksi bir dokuya kavuşturması sebebi ile gergin bir yüz ve sıkılaşmış bir cilt isteyenler isteyen kişiler için en ideal ameliyatsız yüz germe işlemidir.

İnstagramda Gör

[instagram-feed feed=1]

Facebookta Gör

[custom-facebook-feed feed=1]

Thermage tedavisi nedir?

Thermage, ameliyatsız yüz germe ve çene kontürü çıkarmada FDA onaylı bir monopolar radyofrekans teknolojisidir. Cilt altını 56 dereceye çıkararak kolajen çoğalma etkisini maksimuma çıkaran bir yöntemdir.

Mevcut kolajenleri sıkıştırarak yeni kolajen yapımını sağlayan kapasitif radyofrekans teknolojisini kendine özgü bir formda kullanan soğuk başlık Therma Cool sistemi ile uygulanmaktadır.

İlk etki işlem sonrası hissedilebileceği gibi yüzdeki fibroblast aktivitesi altı ay süresince artarak devam etmektedir. Thermage, uygulaması kısa sürede uygulanan, kolay ve etkili bir işlemdir.

Lazerlerle yüz gençleştirme işlemlerinin tersine, esmerlerde de güvenle uygulanabilmektedir.

Thermage, radyofrekans dalgaları kullanılarak bağ dokusunu etkileyen ameliyatsız yüz germe işlemidir. Cerrahi müdahale gerektirmeyen Thermage; ameliyatsız ve iğnesiz olarak cildi sıkılaştırır, gerer, genç bir görünüme kavuşturur.

Tek seanslık işlem sonrası,  cildin daha gergin ve daha genç göründüğü fark edilir.

Radyodalgaları (RF) kullanılarak cilt ve cilt altı dokularını yeniler ve sıkılaştırır. Cildin alt katmanlarında bulunan kolajen doku uyarılır ve zaman içerisinde cildin yenilenmesini, sıkılaşmasını, sarkmaların azalmasını sağlar.

Thermage , yüz, boyun,  göz kapakları, göz altları, dudak üstleri, karın, kollar ve bacaklar olmak üzere vücudun birçok bölgesinde  uygulanabilir. İşlem sonrası geçici kızarıklık veya şişlik görülebilir. Herhangi bir yan etkisi yoktur.

Thermage;

  • 5,000,000′dan fazla insana uygulanmıştır.
  • 90’den fazla ülkede Thermage uygulaması mevcuttur.
  • 4,500’ün üzerinde konusunda uzman olan doktorlar tarafından tercih edilen,
  • 17 yıldan uzun süreli takip sonuçları olan çok özel bir uygulamadır.

Thermage, kızarıklık veya ödem dışında herhangi bir yan etkisine rastlanmayan bir işlemdir. Dinlenme gerektirmeyen ve tek seanslık bir uygulama olan Thermage, cildin sıkılaşmasını, şekillenmesini, yenilenmesini sağlar. Sonucunda daha sağlıklı ve genç bir görünüm kazandırır. Thermage, uzman doktor tarafından uygulanması gereken ve FDA onaylı bir monopolar radyofrekans tedavi yöntemidir.

Cildin dermis tabakasını ısıtır ve kolajen yapımını uyararak etkili olur. Mevcut kolajenler sıkışır ve kopmuş kolajenleri onarır. Yeni kolajen yapımın tetikler.

Thermage işlem süresi, uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak değişmektedir.

Thermage Uygulanan Bölgeler;

-Yüz uygulamaları

-Kaş ve göz kapakları

-Göz çevresi ve kırışıklıkları

-Yanak kırışıklık ve sarkmaları

-Gıdı sarkmaları ve kırışıklıkları

-Boyun sarkmaları ve kırışıklıkları

-Dekolte bölgesi i ve kırışıklıkları

-Karın bölgesi sarkma ve gevşeklikleri

-Bacaklarda ve kalça bölgesindeki gevşeklikler

-Bel bölgesindeki gevşeklikler

-Kollardaki gevşeklikler

-Ellerdeki gevşeklikler

Thermage yüz ovalini toparlamada en etkili cerrahi olmayan tedavi yöntemdir.

Thermage uygulaması  “Ameliyatsız Yüz Germe” olarak da tanımlanmaktadır.

Thermage tedavisi nasıl bir etki sağlar?

Uygulama, deri yüzeyi, soğutucu bir sprey ile korunurken, deri ve altındaki dokuda bulunan dip kolajen liflere ısı verilerek yapılmaktadır. Tedavi ThermaCool cihazı ile gerçekleştirilir. Elle kullanılan bir cihaza takılan ThermaTip hafifçe deriye temas ederek CRF enerjisini derinin altına gönderir. Bu ısıtma işlemi derinin altındaki yapıların ani olarak sıkılaşmasını sağlamakta; zamanla, yeni ve düzgün kolajenler meydana getirerek deriyi sıkılaştırıp yüz şeklini yenilemektedir.Thermage uygulaması ne kadar sürer?

Thermage uygulama yapılacak alanın büyüklüğüne bağlı olarak 30-1 saat dakika civarında değişmektedir.

Thermage tedavisi yüzün nerelerine uygulanır?

  • Periorbital bölge: alın ve göz çevresi bölgesi
  • Orta/Alt yüz: yanaklar, ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
  • Alt yüz/çene altı: ağız çevresi, çene ve çene altı dahil
  • Tüm yüz: alın bölgesi ve orta/alt yüz bölgesi dahil

 Thermage uygulaması nasıl bir his verir?

Thermage cihazının her dokunuşunda, enerjisi deri altındaki dokulara erişirken kısa ve derin bir ısı hissedilir. Bu ısı hissi, kolajenin sıkılaşmak için gereken sıcaklığa geldiğinini gösterir.

Thermage ile diğer Radyofrekans cihazları arasındaki fark nedir?

Diğer radyofrekans cihazlarına kıyasla Thermage’ın üretebildiği enerji ve güç çok daha yüksektir. Bu nedenle Thermage tek seanslık uygulama ile etkinlik sağlar.

 Sonuç;

  • Kırışıksız ve yenilenmiş yüz,
  • Gergin ve sıkılaşmış bir cilt.