Zaman ve yaşla birlikte ciltteki kolajen, elastin lifler ve hyalüronilk asit azalır. Bunun sonucunda cilt elastikiyetini kaybeder, nemsiz ve mat bir görüntü oluşur.

Pİ SİSTEM SOMON DNA AŞISI nedir?

Somon DNA’sından elde edilen, içeriğinde yoğun B kompleks vitaminler ile birlikte peptidler, hyaluronik asit ve onarıcı proteinlerin bulunduğu polinükleotid yapılı bir üründür.

Klinik olarak kanıtlanmış etkisi ile Pi System protokolü, cildin yeniden yapılandırılmasını sağlar, cilt yapısını güçlendirir ve derinlemesine nemlendirilmesini sağlar. Kolajen ve elastin stimülasyonu ile cildin sıkılığını ve parlaklığını arttırır. Ultraviyole ışınları nedeniyle oluşan radyasyon hasarını onarır ve ilerleyen dönemde yeniden oluşmasını engeller.

Nasıl uygulanır? Ne kadar sürer?

Uygulama yapılacak yüz, boyun, eller veya dekolte bölgesine lokal anestezik krem sürülerek 15-20 dakika beklenir. Sonrasında cilt temizlenerek Somon DNA aşısı ince iğneler kullanılarak, 1-2 cm aralıklarla cildin orta tabakasına zerk edilir.Uygulama yapılacak işlem yaklaşık 15-20 dakika sürer.

Somon DNA Aşısı kimlere uygulanır?

Cildinde kuruluk, matlık ve renk eşitsizliği problemleri olan, ince çizgilerinden şikayetçi olan kadın ve erkeklere güvenle uygulanabilir.

Cildin yeniden yapılandırılmasını sağladığı ve elastikiyeti arttırdığı için, akne izleri ve vücuttaki çatlak problemlerinde uygulandığında da başarılı sonuçlar elde edilmektedir.

Kaç seans uygulanır?

Haftada 1 olmak üzere 4 seans önerilir. Yılda 2 kür uygulanması halinde etkisi ve kalıcılığı artmaktadır