WhatsApp
(+90) 533 572 36 15

E-Posta
info@drburcuzabun.com

Açılış Saatleri
Pazartesi-Cumartesi : 09AM-06PM
DR.BURCU ZABUN

KOLTUK ALTI TERLEME

İnstagramda Gör

Facebookta Gör

Cover for Dr.Burcu Zabun
483
Dr.Burcu Zabun

Dr.Burcu Zabun

Medikal Estetik Uygulamalar

1 month ago

Dr.Burcu Zabun
Çokca keyif, bazen hüzün, keşke’lerle, iyi ki'lerle, ama en çok “şükür" lerle. Yolumun keşif dolu, yeni deneyimlere hazır olduğum en heyecanlı kısmı ise daha yeni başlıyor. 48 diyelim mi?! 🎉Hoşgeldin yeni yaşım.Sağlıkla, mutlulukla, huzurla,bereketle.🙏🏻🥰🎂☘️🧚🏻‍♂️ ... See MoreSee Less
View on Facebook

Koltuk Altı Terlemesi – miraDry Fresh

Koltuk Altı Terlemesinin Kalıcı Çözümü Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Realself.com’da yapılan ankete göre;
Bu tedaviyi yaptıranların yüzde 86’ı, “Yaptırdığına Değer” diyor…

miraDry Fresh Nedir?

miraDry, koltuk altı ter bezlerinin sayısını acısız bir şekilde azaltmak, aşırı terlemeyi (hiperhidroz) ve kokuyu ortadan kaldırmak için odaklı mikrodalga termal enerji kullanan, cerrahi olmayan, Amerikan Federal İlaç ve Gıda Dairesi (FDA) tarafından onaylanmış bir tedavi yöntemidir. Tedavi ter bezlerinin seçici bir şekilde ısıtılması ve yok edilmesi ile çalışır ve terlemenin işlemle birlikte hemen kesilmesine neden olur. Ek bir avantaj olarak, miraDry Fresh, tedavi edilen bölgedeki kıl sayısını azaltır.

En iyi senaryoda, bir tedavi terlemeyi yaklaşık yüzde 80 oranında azaltır ve kokuyu yaklaşık yüzde 90 oranında azaltır. Yaklaşık beş yıllık deneyimime göre ortalamada her bir miraDry Fresh uygulaması ile terleme sorununda yüzde 60-70, koku sorunda ise yüzde 90 oranında azalma yaşayacaklarını söyleyebilirim.

Koltuk altları vücudunuzun ter bezlerinin yalnızca yüzde 2’sini içerir, bu nedenle bir miraDry tedavisinden sonra hala vücudunuzun başka bir yerinde terlemeye devam edersiniz. miraDry Fresh, koltuk altı terlemesini azaltmak için kalıcı bir çözüm olabilir.

Diğer Adı: Terleme (Hiperhidroz) Tedavisi

miraDry Fresh’in Artıları ve Eksileri Nelerdir?

Artıları

Klinik araştırmalar, miraDry’nin hastaların  yüzde 90’ından fazlasında etkili olduğunu göstermektedir; Hastaların yaklaşık yüzde 80’i ıslaklığı yüzde 80 azaltmak için sadece bir tedaviye ihtiyaç duyar.

Sonuçlar hemen veya birkaç gün içinde görülebilir ve hissedilir.

Hiperhidroz sorunu olmayan insanlar da, deodorantlara duyarlılarsa veya terlemeyi önleyici diğer kalıcı olmayan tedavi seçenekleri yerine, ter ve kokuyu kalıcı bir şekilde kontrol etmek istiyorlarsa, miraDry Fresh’den faydalanabilirler.

Bu hiperhidroz ya da kol altı terleme sorununa iğnesiz kalıcı bir tedavi seçeneğidir.

Ayrıca kıl sayısında azalmaya neden olur.

Eksileri

  • Tedavi sırasında koltuk altı bölgesi ısıyı sınırlandırmak için soğutulsa da şişme, kızarıklık ve tedavi sonrası rahatsızlık gibi yan etkiler görülür. Bu olumsuzluklar iki ya da üç günde geriler.
  • Tedavisi ucuz değildir ama tekrarlanan toksin enjeksiyonlarının maliyetini ve alınan toksin düzeyini düşününce makul bir maliyettir.

Bir miraDry Fresh Tedavisi Sırasında Ne Olur?

Her iki koltuk altını işlemden 2-4 gün önce tıraş etmeniz istenecektir. Kalıcı epilasyon yapıldıysa sorun yoktur.

Tedavi öncesi iyot-nişasta testiyle terleme alanı belirlenir, işaretlenir ve boyutuyla uyumlu haritalanır.

Tedavi alanı işlem öncesi uyuşturmak, cildinizi “şişirmek” ve ter bezleriniz ile ısıtma cihazı arasında bir yastık sağlamak için her iki koltuk altına da lokal anestezi uygulayacaktır. Bu aşama birçok hasta tarafından işlemin en acılı kısmı olarak tanımlanıyor. Anestezi işlemi yaklaşık 20 dakikada tamamlanır.

Asıl prosedür ortalama elli dakika sürer. İşlem sırasında deri özel bir başlık sayesinde vakumla emilir ve inceltilir. Bu aşamada deri ön soğutma ve ardından odaklı mikrodalga enerjisiyle derinin derin kısımları blok halinde 60 derecenin üzerinde ısıtılır ve tekrar derinin soğutularak normale dönmesi sağlanır. Başlangıçta işaretlenen tedavi alanı sırayla aynı uygulamaya tabi tutulur.

Tedavi sırasında, vakumla deride emilme hissedeceksiniz ama acı hissetmeyeceksiniz.

MiraDry Fresh Tedavisinden Sonra Ne Beklemelisiniz?

Bir miraDry tedavisinden sonra çok az dinlenme ihtiyacı olsa da, birkaç gün şişlik ve hassasiyet olacaktır. Ben uygulama sonrası ilk gün anti-enflamatuar ve ağrıkesiciler ve iki saatte bir soğuk kompres öneriyorum. Ertesi gün kol altı yıkanabilir. Şişlikler uygulamadan iki gün sonra azalır. Bazı hastalar kol altında uyuşukluk hissedebiliyor ki bu normaldir.

Ben çalışan hastalarıma hafta sonu dinlenebilmeleri, amacıyla Cuma günü uygulama yapılmasını öneriyorum.

Ugulama sonrası bir hafta egzersiz yapılmamalı. Deodorant kullanılmamalı ki gerek kalmıyor zaten.

miraDry Fresh Sonuçlarını Ne Zaman Göreceksiniz?

MiraDry Fresh’le seans tamamlandığı andan itibaren ter kesilir genelde. Bazı vakalarda terleme azalsa da iki güne kadar devam edebiliyor. Genelde birinci ayın sonunda çok az miktarda da olsa terleme tekrar başlayabilir. Tam değerlendirme için üç ay bekliyoruz. Aşırı terlemesi olanlarda gerekirse ikinci seansı 3 ay sonra yapmayı öneriyoruz.

miraDry Fresh Sonuçları Ne Kadar Sürer?

Sonuçlar kalıcı olacaktır. Termal enerji ter bezlerinizi tahrip ettiğinde birden fazla tedavi gerekebilir, ancak ter bezleri yenilenmezler.

miraDry Fresh Tedavisi Güvenli midir?

miraDry Fresh genellikle çok güvenli olarak kabul edilir. Bir tedaviden sonra koltuk altlarının şişlikler, ağrı, karıncalanma ya da uyuşukluk gibi his değişiklikleri sık rastlanan bir durumdur. Bu sorunlar genellikle ciddi değildir ve birkaç gün veya hafta içinde sıklıkla geriler. Dört yılı aşkın uygulama tecrübemize göre miradry Fresh kalıcı yan etkiye sahip değildir.

miraDry Fresh Tedavisinin Alternatifleri Nelerdir?

Ter bezlerinin cerrahi olarak çıkarılması veya zedelenmesi amaçlı LASER lipoliz uygulamaları günümüzde de yapılan uygulamalardır. Cerrahi uygulamalarda oluşabilen riskler miraDry Fresh uygulamasında bulunmaz.

Kol altı terlemesinin kontrol edilmesine yardımcı olacak başka seçenekler de vardır;

  • Antikolinerjikler adı verilen reçeteli ilaçlar, ter bezlerinin uyarılmasını önlemek ve genel olarak terlemeyi azaltmak için ağız yoluyla kullanılırlar. Reçeteye tabi ilaçlardır ve ülkemizde bulunmamaktadır. Yan etkileri, ağız kuruluğu, bulanık görme, sersemleme,
  • Antikolinerjik bir formül içeren reçeteli ilaçlı bir ıslak mendil yurt dışında eczanelerde doktor reçetesiyle satılmaktadır. Ter bezi aktivasyonundan sorumlu reseptörleri bloke ederek çalışır. Günlük olarak kullanılmalıdır.
  • Botulinum nörotoksinler de üç ila altı ay boyunca terlemeyi durdurmak için koltuk altlarına enjekte edilebilir. Sonuçları kalıcı değildir.

Koltuk Altı Terlemesi - miraDry Fresh