Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan iple yüz germe diğer pek çok medikal estetik uygulamaya oranla çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan tek seanslık bir uygulamadır.

Kılçıklı yapıdaki ameliyat ipleri (cog) kullanılarak yapılan uygulamada yüz yukarıya doğru askılanırken, kollajen uyarımı da harekete geçirilerek cildin kendini yenilenmesi sağlanır.

İple yüz germe yöntemi kimlere uygulanabilir?

Cildinde sarkma ve elastikiyet kaybı şikayeti olan, yüz, boyun ve dekoltesinin genç ve dinamik görünmesini isteyen erkek ve kadın her yaştan kişiye uygulanabilir.

Ne kadar sürede ve nasıl uygulanır?

Dokuda kendiliğinden eriyebilen poliprolen ipler (ameliyat ipleri) kanüller aracılığıyla deri altına yerleştirilir. Kanül çıkarılırken, ip dokuda bırakılır. Kullanılan iplikler hem cilt altı dokusunu güçlendiren bir iskelet görevi görür, hem de dokuda yeni kollajen yapılarının oluşumunu hızlandırır. Bu sayede cilt kalitesinde artış ve lifting etkisi görülür.

Ağrılı bir işlem midir?

Uygulamadan hemen önce kullanılan lokal anestezik ürünler hastanın işlemi konforlu ve ağrısız bir şekilde geçirmesini sağlar. Aynı zamanda kanüllerin ucu iğne gibi sivri ve keskin olmadığı için güvenilir bir uygulama gerçekleştirilir.

İyileşme süreci ne kadardır?

Uygulamadan sonra hasta kolayca günlük yaşamına dönebilir, herhangi bir istirahat sürecine gerek yoktur.

İple yüz germe uygulamasının sonuçları ne zaman ortaya çıkar?

Uygulama işlemi biter bitmez sarkma görülen bölgeler yukarıya doğru toparlanmış olur. Kişinin yüz hatları belirginleşir, gergin bir görüntü elde edilir. Yüz germe etkisi, iplerin cilt altında eridiği 3 aylık süreçte her geçen gün artarak netleşir ve etkisini 2-3 yıla kadar korur.

Görülebilecek yan etkiler nelerdir?

Uygulamadan sonra hafif bir ödem, gerilme hissi ve kanül giriş noktalarında nadiren morluk görülebilir. Bu durumlar birkaç gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Kısa süreli buz uygulamaları morluk ve ödemin daha hızlı giderilmesine yardımcı olur. Tedbir amaçlı olarak uygulamadan sonra hastalara antienflamatuar ilaç önerilebilir.

Güvenilir bir yöntem midir?

Uygulama konusunda tecrübeli bir hekim tarafından yapıldığında oldukça güvenli ve memnuniyet verici bir uygulamadır.

Hangi medikal estetik uygulamalar ile birlikte yapılabilir?

Mezoterapi, dolgu ve botoks işlemleri ile birlikte yapıldığında çok daha etkili sonuçlar elde edilebilir.

Uygulama sonrasında nelere dikkat edilmelidir?

İlk birkaç hafta aşırı mimik hareketleri yapmaktan, yüze masaja yapmaktan, yüz üstü yatmaktan, sıcak banyo ve saunadan kaçınılmalıdır.