Akasya Rezidans Kent Etabı A1 daire:117
+90 533 572 36 15
info@drburcuzabun.com

Hakkımda

GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE GÜZELLİĞİN TARİHÇESİ
*** Tarih boyunca her çağ, güzeli kendi anlayışı ile kavramış, kendi algısı doğrultusunda idealleştirmiştir.

Bundan 3000 yıl önce Antik Mısır’da, ince ve uzun görünmenin önemli olduğu yıllarda, güzelliğin sırrı antik betimlemelerde de görüldüğü gibi simetrik yüz hatlarına sahip olmaktı. Nefertiti’nin veya Tutankamon’un heykellerinde bu estetik algı kendini net bir şekilde göstermektedir.

Antik Yunan dönemine gelindiğinde, daha kilolu ve dolgun görünmek, kadınlar için güç ve zenginliğin göstergesiyken, aynı dönemlerde Asya’da başka bir uygarlıkta, güzelliğin tanımı kocaman gözlerle ve küçültülmüş ayaklarla yapılırdı.

18’nci yüzyıla gelindiğinde, daha zayıf ve naïf görünebilmek için yalnızca kadınların değil, erkeklerin de korseler kullandığını görürüz.

Günümüzde; bedensel çekicilik, kadında zayıf bir vücut erkekte atletik görünüm olarak şekil bulmaktadır.

***

Cilt, yüz ve göz güzelliğine önem verildiğini görmekteyiz.Bu açıdan bakıldığında, Roma medeniyetinde özellikle kırışıklıklar, cilt lekeleri ve çiller için yapılan uygulamalar ön plandayken, Antik Mısır medeniyetinde, yüz ve göz güzelliğine önem verdiklerini görüyoruz.Bunun için; Hayvan yağlarından farlar, göz sürmeleri, kırmızı toprak boyasından rujlar kullandıklarını, kadınların cilt renklerinin açık olması için beyaz üstübeç adlı  boyayı fondöten olarak uyguladıklarını öğrenmekteyiz.

10’ncu yüzyılın başlarında; Kadınların güzellik uğruna kullandıkları malzemeleri erkeklerinde kullanmaya başladıklarını görmekteyiz.

İnsanlık tarihine (şöyle bir) bakıldığında, güzellik algısının,tarihe ve kültüre göre farklılıklar içeriyor olmasına karşın güzelleşmek için bir çaba sarf etmemizin aynı olduğu gerçeğidir.

İnsanlık tarihi boyunca güzelliğe dair tek gerçek;Her zaman kabul gören ,arzulanan ve kıskanılan biri olmak çabası, mutlu olabilmek içindir. Fransız Romancı Stendhal ‘ ın dediği gibi ‘’GÜZELLİK ,MUTLULUK VAADİDİR.’’


HİZMETLERİMİZ

THERMAGE

Thermage ameliyat gerektirmeksizin yaşlanma belirtilerini hafifleten, kırışıklıkları azaltan, cilt kalitesini ve sıkılığını arttıran FDA onaylı bir uygulamadır.

ERKEK ESTETİĞİ

Erkeklerin en çok tercih ettiği medikal estetik uygulamalar arasında ilk sırada botoks, gözaltı ışık dolgusu ve saç mezoterapileri geliyor.

KOLTUK ALTI TERLEME

MiraDry, elektromanyetik enerjiyi hassas ve kontrollü bir biçimde koltukaltı bölgesine ileterek koltukaltı ter ve koku bezlerinin yok edilmesini sağlar.

DUDAK DOLGUSU

Bazı kişilerde dudaklar yapısal olarak ince olabilir. Dudağı dolgunlaştırma, şekillendirme, gençleştirme ve asimetrileri gidermek için hyaluronik asit içerikli dolgular kullanılmaktadır.

DOLGU

Dolgunun içeriğini oluşturan Hyalüronik asit aslında cildin temel elemanlarından biridir. Aşırı kilo alıp verme, yoğun soğuk ve sıcağa maruz kalma, …

GÖZALTI IŞIK DOLGUSU

Göz bölgesi gözün konumunu destekleyici yağ dokusu ile çevrilidir. Zamanla bu bölgedeki cildin incelmesiyle yağ dokusu dışa ve aşağıya doğru yer değiştirir. …

İPLE YÜZ GERME

Günümüzde en çok tercih edilen uygulamalardan biri olan iple yüz germe diğer pek çok medikal estetik uygulamaya oranla çok daha doğal görünen sonuçlar yaratan tek seanslık bir uygulamadır.

KİMYASAL PEELİNG

Cildin pürüzsüz, canlı ve ışıl ışıl bir görünüme kavuşması için derinin üst katmanlarının kişinin cildinin ihtiyacına göre farklı derinliklerde soyulması işlemidir.

YÜZ MEZOTERAPİSİ

Mezoterapi, cildin ihtiyacı olan ilaç ve ürünlerin mikroenjeksiyonlar yolu ile cildin orta tabakasında verilmesi durumudur. 4-6 mm uzunluğundaki çok ince iğneler kullanılarak yapılır.

OZON TERAPİSİ

Ozon terapi, Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenen ozon terapi yapabilme yetkinliği eğitimi almış sertifikalı hekimler tarafından uygulanmalıdır.

SAÇ MEZOTERAPİSİ

Saç mezoterapisi saçlardaki dökülmeyi durdurmak, saç kalitesini arttırmak için vitamin, mineral, oligoelementler içeren saça özel ürünlerin çok ince uçlu iğneler…

SOMON DNA

Zaman ve yaşla birlikte ciltteki kolajen, elastin lifler ve hyalüronilk asit azalır. Bunun sonucunda cilt elastikiyetini kaybeder, nemsiz ve mat bir görüntü oluşur.

LEKE TEDAVİSİ

Güneşe maruziyet, hormonal faktörler, gebelik, bazı ilaçlar, televizyon, cep telefonu gibi radyasyon yayan cihazlar, … , ciltte lekeler oluşturmaktadır.

PRP

PRP, Platelet yönünden zengin plazma sıvısını ifade etmektedir. Kişiden alınan kan özel aktivatörlü tüplerde santrifüj edilerek ayrıştırılır. …

BOTOX

Yüzde aşırı mimik kullanımı, genetik faktörler ya da ilerleyen yaşa bağlı olarak ortaya çıkan kırışıklıklar çok kısa sürede göz çevresi, kaş arası, alın, burun kökü gibi alanlara yapılan botoks uygulaması ile son derece pratik bir şekilde giderilebiliyor.