Göz bölgesi gözün konumunu destekleyici yağ dokusu ile çevrilidir. Zamanla bu bölgedeki cildin incelmesiyle yağ dokusu dışa ve aşağıya doğru yer değiştirir. Ayrıca yıllar içerisinde tüm vücutta olduğu gibi göz altı kemik dokusu göz bölgesi ve yüz bölgesi kemik dokusunda kayıplar meydana gelir. Geriye doğru çekilen kemikler göz altında çökmeler oluşturur. Tüm bu sebepler göz altının çukurluk ve morluk şeklinde görünmesine neden olur. Çoğunlukla ileri yaşlarda ortaya çıkan bu durum daha genç bireylerde de genetik olarak görülebilir.

Göz altı morluk ve çukurluklarının tedavisinde kullanılan dolgular, göz bölgesinin dolaşım hassasiyeti ve cildinin ince olması nedeniyle bu bölgeyle daha uyumlu ve güvenilir olmalıdır.

Göz altı ışık dolgusunu içeriği nasıldır?

Göz altı ışık dolgusu çok yoğun olmayan, ince yapılı, protein, vitamin, aminoasit, antioksidanlar içeren bir hyalüronik asit dolgusudur.

Göz altı ışık dolgusu içeriğindeki hyalüronik asit sayesinde çukur görünümünü düzeltir.Beraberinde cildi nemlendirir, esneklik kazanmasını sağlar.

İnce yapısı sayesinde diğer dolgulardaki kadar su tutulumuna neden olmayacağı için ödem çok daha az olmaktadır.

Ayrıca dolgunun içerisinde bulunan vitamin, aminoasit ve antioksidanlar sayesinde hücre yenilenmesini harekete geçirir, göz altı morluklarında düzelme sağlar ve yaşlanma belirtilerine karşı cildi güçlendirir.

Göz altı ışık dolgusu ağrılı bir uygulama mıdır?

Uygulama öncesinde bölgeye lokal anestezik krem uygulanarak beklenir. Ayrıca uygulama da iğne yerine kanül kullanılmaktadır. Bu nedenle hem güvenilir hem de ağrısız bir uygulamadır.

Uygulama sonucunu ne zaman görürüm, dolgu ne kadar kalıcıdır?

Uygulama yaklaşık 15-20 dakika sürmektedir. Uygulamadan hemen sonra etkisi görülmekle birlikte, 2 hafta içerisinde son halini alır.Göz altı dolgusu 1-1,5 yıla kadar kalıcıdır.

Uygulamadan sonra nelere dikkat etmek gerekir?

Aynı gün yoğun egzersiz yapılmamalı, sauna, sıcak banyo ve spa' dan kaçınılmalıdır. İlk birkaç saat göz altına masaj ve makyaj yapılmaması önerilir.

Görülebilecek yan etkiler?

Uygulamadan sonra nadiren de olsa kısa bir sürede kendiliğinden geçen morluk ve kızarıklık görülebilir. İlk birkaç gün sabahları hafif bir ödem olabilmekte, kısa süreli buz uygulaması ile hızla düzelmektedir.